Strona główna > IT, Licencjonowanie, Windows 2008 > Zmiany w Licencjonowaniu..

Zmiany w Licencjonowaniu..

..oczywiscie na gorsze. Bo jakby inaczej. A o co chodzi, głównie chodzi o to, że model licencjonowania per user za czasów Win2003 (SBS dokładniej) o ile był jeszcze w miare sensowny, to per user dzisiaj (SBS2008) to już zupełnie inna para kaloszy. W skrócie – dawny per user dotyczył osoby fizycznej dzisiejszy obiektu w AD! Inaczej mówiąc kiedyś za normalnych czasów wybierając model per user 1 user (1CAL)  mogł mieć 10 kont w AD i było ok. A dzisiaj jest tak:

Q: Is the User CAL per human being or per user account? How many CALs are needed for one person who has four AD accounts?
A: A User CAL is based on a user account in your Active Directory. If one person has four AD accounts and your company has decided to license via User CALs, then four User CALs are required in order to be in compliance with your license.

1CAL = 1 obiekt w AD. Ponieważ dzisiaj poniedziałek to ciężko mi się myśli, może dlatego nie moge wymyślić skąd ta zmiana.. No bo teraz wychodzi na to, że konto serwisowe np nie wiem do wyłania powiadomień o czymś tam na @ będzie teoretycznie potrzebowało CAL-a.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: